Ochotnicza Straż Pożarna - Biszcza Ochotnicza Straż Pożarna - Biszcza

Utworzono dnia 23.10.2018
Czcionka:

Uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom OSP

W dniu 17 października 2018r. w Gminie Biszcza odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom OSP sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie.

Łączna wartość przekazanego sprzętu, w skład którego wszedł  1 zestawy ratownictwa technicznego LUKAS ( rozpieracz ramieniowy SP555 z akcesoriami- z zestawem łańcuchów KSV11; nożyce hydrauliczne do cięcia S788; cylinder rozpierający z zestawem końcówek wymiennych o różnych długościach; agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych; zestaw węży o długości min. 5m; wąż hydrauliczny 10m), defibrylator AED iPAD SP1 ( z wbudowaną wersja pediatryczną , w torbie z elektrodami uniwersalnymi, 5-letnią bateria plus walizka iPAD SP1 plus elektrody uniwersalne (dzieci i dorośli) plus bateria 5 – letnia plus IPAD SP1 wersja treningowa) oraz pilarka do drewna Stihl MS 362C-M2, wyniosła 72 005,70 zł.

Na mocy podpisanych umów przekazano jednostkom OSP Bukowina - pilarkę do drewna Stihl , OSP Biszcza I- defibrylator AED iPAD SP1 i OSP Gózd Lipiński,-.zestaw ratownictwa technicznego LUKAS.

W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli:

Pani Agata Borowiec - Poseł na Sejm RP

Pan Zbigniew Pyczko – Wójt Gminy Biszcza

Pan Józef Borowiec – Radny Rady Powiatu

oraz druhowie z jednostek OSP Bukowina, Biszcza I i Gózd Lipiński.

Zadanie było realizowane w 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB) oraz w 1% ze środków budżetu gminy.

Zgodnie w wymogami umowy dotyczącej powierzenia Gminie Biszcza realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości sprzęt został opatrzony logami Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości oraz oznaczony klauzulą „ Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości .”

Utworzono dnia 23.10.2018, 15:38

Styczeń 2019